LPS4018-683MLB COILCRAFT INDUCTOR, PWR, 68UH, 0.56A,20%,13MHZ
Part Nnumber
LPS4018-683MLB
Description
INDUCTOR, PWR, 68UH, 0.56A,20%,13MHZ
Producer
COILCRAFT
Basic price
DC Resistance Max: 0.95ohm Inductance: 68µH Inductance Tolerance: ± 20% Inductor Construction: Shielded Packaging: Cut Tape Power Inductor Case: 3.9mm x 3.9mm x 1.7mm Product Range: COILCRAFT - LPS4018 Series RMS Current (Irms): 560mA SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Saturation Current (Isat): 410mA
Following Parts
Random Products
(keyword LPS4018-683MLB COILCRAFT INDUCTOR, PWR, 68UH, 0.56A,20%,13MHZ)